klub sportowy

o nas

      Klub Sportowy Victoria Zawiercie powstał w 2009 roku. Była to inicjatywa osób zaangażowanych w rozwój i propagowanie pływania na terenie Powiatu Zawierciańskiego. Działalność nasza była jedyną inicjatywą, która stworzyła podwaliny pod sport pływacki na terenie naszego Miasta i Powiatu. W trakcie naszej działalności przez te kilka lat „zaraziliśmy” pływaniem rzesze dzieci i młodzieży, co w kolejnych latach przyczyniło się do rozwoju tej dyscypliny sportowej na naszym terenie.
    
     Byliśmy i nadal jesteśmy organizatorami największych pływackich zawodów w regionie- „Grad Prix w Pływaniu”. Zawody te oprócz innych imprez i eventów, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem gromadząc wielu sympatyków pływania. Reprezentanci klubu systematycznie uczestniczą w Jurajskiej Lidze Pływackiej, zawodach Turon Cup, Skała Cup, Lidze Klubów Śląskich oraz międzynarodowych mitingach pływackich. 

  

      Od kilku lat, w związku z rosnącą popularnością Triathlonu na Świecie i w Polsce, została utworzona sekcja tego bardzo wymagającego sportu. Nasi zawodnicy w 2014 roku uczestniczyli 
w Mistrzostwach Polski w Triatlonie na wszystkich dystansach, począwszy do sprintu, kończąc na pełnym dystansie IRONMAN (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu). Reprezentowaliśmy również nasze miasto na prestiżowych zawodach z cyklu IRONMAN  w Budapeszcie oraz kilkudziesięciu innych zawodach w Polsce i w Europie.

    Nasi najmłodsi podopieczni startując w międzynarodowym cyklu imprez triathlonowych na terenie Polski, Czech i Słowacji uplasowali się na drugim stopniu podium. Nasz najmłodszy wychowanek, Jaś, wygrał międzynarodowe zawody w Budapeszcie.


    NASZYM NAJWIĘKSZYM MARZENIEM JEST ZORGANIZOWANIE ZAWODÓW TRIATHLONOWYCH W NASZYM REGIONIE. 
    
      Nie sposób nie wspomnieć o tak popularnej od wielu lat w naszym kraju dyscyplinie, jakim jest bieganie. Victoria Zawiercie bazując na wiedzy, doświadczeniu i posiadanych kwalifikacjach każdemu zawodnikowi opracowuje indywidualny program treningowy przygotowujący do osiągnięcia zamierzonego celu. Oprócz szczegółowego planu treningowego dbamy o odpowiednią dietę, odnowę biologiczną oraz odpowiednie przygotowanie mentalne. Dzięki takiemu właśnie podejściu możemy się poszczyć znakomitymi wynikami naszych biegaczy. Rafał Formicki na Pólmaratonie Dąbrowskim uzyskał wynik 1;14,00, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich trenujących w naszym regionie.
    
      Trener Rafała, Sebastian Mularczyk, kilka lat temu zaczął rozwijać w zawierciańskim sporcie szkolnym biegi na orientacje. W tym roku ze swoimi podopiecznymi wygrywając w kolejności mistrzostwa miasta, powiatu, województwa oraz kraju zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Jest to jak do tej pory pierwszy i jedyny reprezentant Powiatu Zawierciańskiego na tym szczeblu w sporcie szkolnym.

Facebook Bonadi.pl